Wielki Zlot Słowian

Zapraszamy wszystkich na WIELKI ZLOT SŁOWIAN 5-dniową otwartą imprezę kulturalną z okazji obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski, która odbędzie się między 25 a 29 maja w Ostrowie Lednickim. Chcemy upamiętnić dziejowe wydarzenie, które wprowadziło Polskę do kręgu kultury europejskiej i chrześcijańskiej, a jednocześnie – zwrócić uwagę na spuściznę kulturową Słowian oraz historyczną wartość Ostrowa Lednickiego.

Naszym celem jest zaangażowanie uczestników w obcowanie z historią, poprzez możliwość jej dotknięcia, powąchania czy nawet posmakowania. Współpracując z licznymi grupami rekonstrukcyjnymi, naukowcami, znawcami tradycji, kultury i zwyczajów Słowian chcemy odtworzyć osadę w sposób najwierniejszy ukazującą realia drugiej połowy X wieku.

Oprócz tego realizować będziemy liczne koncerty, warsztaty, pokazy teatralne i filmowe, gry terenowe czy obrzędy charakterystyczne dla kultury Słowian. Słowem – chcemy, byście mogli na moment stać się naszymi przodkami.

By jeszcze bardziej uatrakcyjnić i uczcić rocznicę chrztu Polski, zaplanowaliśmy również monumentalne widowisko plenerowe „966 Dagome Iudex”, którego autorem i reżyserem jest Andrzej Pieczyński – prezes naszej fundacji, znany aktor, reżyser teatralny i filmowy www.facebook.com/events/1021041531316941/

Potrzebujemy Waszego wsparcia!

zrzutka.pl/jd9ru9

Niestety środki, którymi obecnie dysponujemy nie umożliwiają nam na przygotowanie wydarzenia, które realizowałoby wszystkie zamierzone przez nas cele. By pokryć całkowite koszty i przygotować planowane atrakcje, które będą na Was czekały w Ostrowie Lednickim, potrzebujemy 60 tysięcy złotych.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie właśnie do Was, bo wierzymy, że podobnie jak 1000 lat temu, gdy pojedyncze plemiona i osady łączyły się w jednym wspólnym celu, tak i dziś cyfrowe wspólnoty są w stanie osiągnąć razem wiele. Stąd nasza wiara sens organizacji zbiórki i Wasze wsparcie.

Jesteśmy pewni, że już niedługo będziemy w stanie odwdzięczyć się niezapomnianymi wrażeniami i doświadczeniami, które będą na Was czekały przez pięć majowych dni na Ostrowie Lednickim.