Re: Ech…

gandalph napisał:

> „Okres po tzw. chrzcie Polski nie za bardzo mnie interesuje, ale korona (chr

> ześcijańska) nie koniecznie świadczyła o suwerenności, za to realna władza i si

> ła zbrojna już tak.


>

> No to niewiele wiesz na temat historii w ogóle.

> Przypomnę zatem scenę o 600 lat późniejszą. Elektor brandenburski, ks. Fryderyk

> III Hohenzollern, gościł świeżo obranego króla Polski Augusta II.

To, że mnie nie interesuje, to nie znaczy, że jej nie znam okres 600 lat późniejszy i symbolika korony jest całkiem poprzekręcana, owszem jakaś hierarchia też była, ale ma źródło w czasach przedchrześcijańskich Frankowie byli zwykłymi złodziejami symboli których nie rozumieli. Przywłaszczyli symbol lilie który pierwotnie jest potrójnym księżycem i uważają go za kwiatek lilii, ozdobniki bez głębszego znaczenia, przywłaszczyli zamkniętą KORONĘ kagana która jest kagankiem symbolicznym garncem Wulkana(u nas Swaroga stwórcy), żelaznym koszem na ogień.

Co do Piastów i czego byli spadkobiercami, o tytule „pan przyrodzony” (dominus naturalis) pisze Kadłubek dla naszych przedpiastowskich władców, a Gall Anonim nazwa Bolesława III Ognistym Smokiem, tu masz wizerunek Ognistego Smoka i widać, że korona którą ma to górna połowa potrójnego księżyca, nie ma wyżej władzy, bo to bezpośrednio władza od bogów których widać Księżyca, Słońca, Świętego Ognia.

Smok Ognisty między bogiem Słońcem i bogiem Księżycem

ps, inna sprawa, że dla tzw. wicca Triple Moon to symbolika bogiń, ale u nas w heraldyce (trzy) księżyce to jednoznacznie rodzaj męski i (trzy) kruki, imiona władców Krak połabski Krut znaczą kruk, Marbodius jest tłumaczone jako wielki kruk, bretońskie Marchvran-wielki kruk, po staropolsku vran to kruk dziś bardziej wrona, bodius to od naszego wod-wodze-wódz wieki wódź, tytuł wojewoda grecy zapisywali jako bojeboda.Sto województw tysiąca czyli Suevia Czyli historyczna prawda geometryczno-przestrzenna alias logika matematyczna.

„trzymał województwo tysiąca„=”kraj ich ma sto okręgów plemiennych, z których rokrocznie wyprawiają za granicę w celach wojennych po tysiąc zbrojnych” (województwo tysiąca = okręg tysiąca zbrojnych)