Re: Dlaczego Zachód wyprzedził islam? Historia cy

speedyhawk napisał:

>

> Gdyby nie było Średniowiecza nasza cywilizacja byłaby na poziomie starożytnej.

> To właśnie dzięki tej epoce guseł i zabobonów zaczęła prężnie rowzwijać się

> Filozofia Natury, początki współczesnej fizyki teoretycznej.

Jakie konkretnie są osiągnięcia tej średniowiecznej „Filozofii Natury” skoro jak tu piszą;link

„Głośna i tłumaczona na wiele języków sugeruje, że narodziny nowoczesnej nauki i metodologii naukowej, należy przesunąć wstecz o 2 tysiące lat i przyznać, że naukowcy XVII-wieczni tak naprawdę mozolnie odzyskiwali dorobek nauki hellenistycznej i w znacznym stopniu opierali się na pracach starożytnych uczonych greckich w dziedzinie astronomii, matematyki, medycyny i fizyki.

Też widzę ten problem z birowokracją rzymską, to tylko głównie tępe narzędzie utrzymania władzy i propagandy…

Nadejście Cesarstwa Rzymskiego do Aleksandrii ( 30 r.p.n.e.) właściwie przesądziło o zastoju w dziedzinie badań naukowych. Rzymianie przejęli tylko niektóre wynalazki greków , bywało że samej nauki hellenistycznej w ogóle nie rozumieli. Ich rozwój intelektualny zawdzięczali greckim niewolnikom ( często byli to ludzie nauki ) których „zatrudniali” w swoich dominiach jako nauczycieli i pedagogów. Rzymianie byli bardziej skorzy do uprawiania spekulacji filozoficznej ( bez empirycznego potwierdzenia) lub myślenia magicznego ( życzeniowego ), niż do nauki empirycznej popartej dowodem z działania . Później kiedy Cesarstwo stało się chrześcijańskie koniec prawdziwej nauki był przesądzony , judeochrześcijański światopogląd musiał zwyciężyć a wraz z nim myślenie magiczne ( czytaj religijne ). Biblia i Almagest Ptolemeusza stały się jedynymi „naukowymi” dziełami na których budowano cały światopogląd średniowiecza. Za koniec nauki starożytnej uważa się 415 r.n.e. kiedy to matematyczkę Hypatię w Aleksandrii , zlinczował tłum fanatycznych chrześcijan.”

A tego to nie rozumiem, dlaczego niestety? Poza tym mamy szansę na nowe średniowiecze, jak nam tu pożądani migranci przez stare baby po menopauzie, itp., s/w’prowadzą ISIS w dużych ilościach.

> Niestety, ale „nic dwa razy się nie zdarza” i dlatego już nie będzie Średniowie

> cza.

> Z tej to przyczyny nasza nauka przemienia się powoli w technikę, a nasze rozumi

> enie

> świata jest poważnie ograniczone.Semnonowie – Sporowie – Zeriuani (Ziarnianie) Albis Germaniae Suevos a Cerveciis dividiit: mergitur in Oceanum. & Suevi non sunt nati, sed seminati. Są to gry słowne, *Cerveciis (Cervesia) znaczy piwo po łacinie, ziarno skiełkowane nazwane jest słodem, mające wyjaśnić etymologię, nazwy Suevi.

„*Ceres’(bogini) name was synonymous with grain (ziarno) and, by extension, with bread.” (veci-vetus stary, czyli cer-veci-is (ziarno stare jest) słód to dokładnie stare skiełkowane ziarno)