Re: badania europejskiego moczu

Szanowny kolego. Glifosat produkowany jest od lat 70-tych. Pojawił się jako Roundup firmy MONSANTO ! Potem powstały różne mutacje tego produktu Równolegle firma ta rozszerzała na świat uprawę GMO i jako taka reklamuje glifosat jako najlepszy na świecie środek na wszelkie zło. Tyle że mija się z prawdą odnośnie szkodliwości i obecności tego środka w ludzkim organizmie jak i naszym ekosystemie. Stąd badania moczu .które wykazują, że bez względu na to jak uważamy na to co jemy i tak mamy pełno tego szkodliwego świństwa w sobie.
Glifosat tym się różni od innych środków ochrony roślin, ze co prawda rozkłada się częściowo w glebie ale tra to 3 razy dłużej niż inne środki ochrony roślin.
Pokazuje to tylko, że w obecnym świecie nie może być podziału na ekonomię, ekologię i politykę- wszystko jest ze sobą połączone. I podobnie jak pewien pan z forum nie dzieliłbym i nie przerzucał jednego tematu do innego forum a drugiego na trzecie forum bo nawet „problem pieska” może być problemem naukowym- wszystko zależy od podejścia.
Do głowy mi nie przyszło, ze słowo „mocz” może wywołać święte oburzenie na forum nauka…