Germanie to nowotwór i nielegalni imigranci

maksimum napisał:

> > Niewolnicze i pasożytnicze imperium rzymskie nie niosło ża

> > dnej cywilizacji, tylko jej zagładę i regres nauce, tym bardziej popłuczy

> ny po

> > nim tzw., „cesarstwo niemieckie”.

> ——–

> No to zes sie zagalopowal.

> pl.wikipedia.org/wiki/Lucio_Russo

>

> „Oprócz szeregu recenzji pochwalnych praca ta spotkała się jednak też z wielom

> a zarzutami, przede wszystkim stronniczego przypisywania osiągnięć szkole aleks

> andryjskiej nawet tam, gdzie nie ma na to konkretnych dowodów.”

>

> On jest matematykiem a historykiem „przy okazji”.

Z podanego linku nic takiego nie wynika „Lucio Russo (ur. 22 listopada 1944 r. w Wenecji) – włoski fizyk, matematyk i historyk nauki.

Poza tym jakie ma to znacznie, opinia jest chyba od kogoś kto tego nie czytał, ogólnie okres hellenistyczny i rozwoju nauki dotyczy co najmniej kilku ośrodków Aleksandrii, Seleucji, Pergamonu, Syrakuz na Sycylii historia upadku nauki w Aleksandrii jest po prostu bardziej znana czy opisana, Russo przeciwstawia owszem Aleksandrię która produkowała i eksportowała wiele towarów m.i. papirus, pachnidła, lekarstwa, Rzymowi który nic nie produkował i „żaden statek z Rzymu nie wywiózł żadnych towarów”.

> Wenedzi zamieszkiwali rowniez tereny obecnej polnocnej Francji,wiec ze Slowiana

> mi nie migli miec NIC wspolnego.

> Moja teoria jest taka,ze byla to ludnosc mieszana w ktorej wiekszosc stanowili

> Niemcy a dalej Dunczycy,Szwedzi i Polacy.

>

> rel=”nofollow”>en.wikipedia.org/wiki/Vistula_Veneti

>

> . „The Veneti have borrowed largely from Sarmatian ways; their plundering foray

> s take them all over the wooded

Wenedzi z Francji byli tam kolonistami zajmującymi głownie umocnione na cyplach morskie miasta, o dużo wyższej kulturze budowy żaglowców i nawigacji od tubylców i Rzymian, byli obcy tamtym ludom i nad nimi panowali, zbierając daniny.

Ten cytat jest z Tacyta którego znam prawie na pamięć i są tam cytaty dowodzące, że nazwa Germanie to nowotwór urobiony w Belgii tak samo jak tzw., Germanie.

Dokładniej wyjaśnia Pliniusz Starszy gdzie pisze, że tak na prawdę to tam są Scytowie, a tylko na granicach mieszkają tzw., Germanie i Sarmaci których to nazwy wypierają nazwę Scytów, którzy w głębi za tymi nowymi ludami mieszkają pod swoją nazwą, a tam gdzie są wybrzeża Scytii u Pliniusza u Ptolemeusza mieszkają Wenedowie.

A od tych Wenedów olbrzymiego ludu u Jordanesa pochodzą Sklaweni i Antowie czyli Słowianie.Suevi nie przywiązują wagi do ofiar. Za bogów uważają tylko tych, których widzą i z których pomocy namacalnie korzystają, a więc Słońce, Wulkana (Swaroga) i Księżyc, o pozostałych nawet z pogłosek nie słyszeli. Całe ich życie upływa na polowaniach i zajęciach wojskowych; od dzieciństwa przywykają do trudów i niewygód.