cesarz = jest Kaganowi czy Królowi Króli

gandalph napisał:

> Niby coś wiesz, ale niewiele rozumiesz.

;)))))

> Niby po co Bolesław Chrobry ubiegał się, ze skutkiem, o koronę? Właśnie po to,

> że korona, otrzymana od jednej z instancji: papieża lub cesarza, była symbolem

> suwerena.

Królik z łaski cesarza czy papieża jest degradacją, dla spadkobierców tytułów Króla Króli czy Kagana.

Szkodą cesarstwa mogła być tylko koronacja Chrobrego na Króla Króli czy Kagana, w 1018 Chrobry zdobywa Kijów i zostawia tam polską załogę. Kadłubek pisze, że ujarzmił on potężny szczep Chorwatów i Mardów, no i właśnie w źródłach arabskich władca Chorwatów nosi tytuł Świętego Króla – Króla Króli, jeśli opanował Białą Chorwację leżącą miedzy Pieczyngami Kijowem, a zachodnią Polską, to musiał zgarnąć te tytuły.

> Jakie praktyczne znaczenie miało odesłanie korony przez Mieszka II cesarzowi?

Podobno zrobiła to Rycheza lub tzw, Bezprym niektórzy uważają, że to to samo co Bolesław Zapomniany, Mieszko II jako kastrat nie był zdolny do bycia królem-władcą, tak samo jak nie mógł być władcą ślepiec, stąd takie, a nie inne okaleczenia.

ps. temat ciekawy ale odkąd umarł Herodot, to nie mam z kim pogadać o historii;)Sto województw tysiąca czyli Suevia Czyli historyczna prawda geometryczno-przestrzenna alias logika matematyczna.

„trzymał województwo tysiąca„=”kraj ich ma sto okręgów plemiennych, z których rokrocznie wyprawiają za granicę w celach wojennych po tysiąc zbrojnych” (województwo tysiąca = okręg tysiąca zbrojnych)